۴۰۰۰ نفر در ایام‌ نوروز از ابنیه، آثار تاریخی و فرهنگی سفیدشهر بازدید کردند - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
sefidshahr-nazari-hasan

رئیس شورای شهر سفیدشهر عنوان کرد در ایام نوروز 4000 نفر گردشگر از ابنیه های تاریخی شهر بازدید نمودند ...

حسن نظری اذعان داشت: بیشترین بازدید گردشگران از محور گردشگری امام زاده بی بی سکینه خاتون(ع)، حسینیه چهل دختران، شهرزیرزمینی طسمیجان، آب انبار و کلیسا و مهرکده نرسه بود.

همچنین بازدید گردشگران از گالری هنرمند توانیاب سرکار خانم فاطمه حمامی که داری چهره ای بین المللی است، یکی از مهمترین بخش های گردشگری سفیدشهر بود.

نظری ابراز داشت با توجه به استقرار چادر گردشگری سفیدشهر در مسجد الحسین، گردشگرانی که از این محور غربی، وارد سفیدشهر می شدند، از مزارع کشاورزی و زیارتگاه شاهزاده ابراهیم سفیدشهر نیز بازدید نمودند. 
 
مسئول کمیسیون میراث فرهنگی شورای شهر سفیدشهر در رابطه با تعداد بازدید کنندگان از ابنیه های تاریخی و فرهنگی - مذهبی سفیدشهر در ایام نوروز اذعان داشت: تقریبا بطور میانگین هر روز ۲۰۰ الی ۳۰۰ گردشگر از سفیدشهر بازدید نموده اند که با توجه به سال اول بازگشائی شهر زیر زمینی طسمیجان و کلیسا و مهرکده نرسه، استقبال خوبی از سوی گردشگران نوروزی صورت گرفته است. همچنین در این ایام، روزانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر نیز در مدارس و خانه های بوم گردی سفیدشهر اسکان داده شده اند.

حسن نظری ضمن قابل قبول دانستن،  آمار گردشگران برای سال اول  گفت: برای سال های آتی باید شهرداری سفیدشهر زیر ساخت های گردشگری لازم را برای رفاه حال بیشتر  گردشگران فراهم نموده تا شاهد گردشگران بیشتری باشیم. وی از زحمات شهرداری سفیدشهر نیز در جهت راه اندازی شهر زیر زمینی طسمیجان و مهرکده نرسه در سال جاری قدردانی نمود. 

نظری همچنین اظهار نمود با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی سفیدشهر، در آینده ای نزدیک، طبق سند راهبردی شهرستان آران وبیدگل،  سفیدشهر به عنوان دروازه ورودی شهرستان آران وبیدگل از آزاد راه امیر کبیر در نظر گرفته خواهد شد که لازمه  این امر مهم، تنظیم و ارائه برنامه جامع گردشگری، توسط مدیریت شهری سفیدشهر میباشد. این امر نوید بخش روزهای بسیار خوب برای صنعت گردشگری شهرستان آران وبیدگل و به تبع آن شهر سفیدشهر خواهد بود.

آقای مهندس پوربافرانی شهردار سفیدشهر نیز با بیان اقدامات چند ماهه شهرداری سفیدشهر در راستای راه اندازی و آماده سازی شهر زیر زمینی طسمیجان و مهرکده نرسه، گفت:  در بودجه سال ۹۸ شهرداری مبلغ ۴.۵ میلیارد ریال جهت باز آفرینی و ادامه کاوش شهر زیر زمینی و مهرکده در نظر گرفته شده و امیدواریم در سال جاری با مقاوم سازی و مرمت ساختمان چهار طاقی، بازارچه صنایع دستی و سوغات طسمیجان را در مجاورت شهر زیر زمینی راه اندازی نماییم.

مهندس پوربافرانی ضمن اشاره به حضور گردشگران داخلی و خارجی در بافت تاریخی سفید شهر اذعان نمود با مشارکت بخش خصوصی و انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفیدشهر، در راستای ایجاد زیر ساخت مناسب اقامتی و استفاده از ظرفیت های محلی  اقدامات موثری صورت پذیرد.

دکتر سید محمد ساداتی نژاد، مدیر عامل انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفیدشهر نیز  ابراز  داشت عرضه قهوه طسمیجان و نان سنتی نصرآباد از سوی این انجمن و اعضای آن نیز دو رویداد مهم میراث فرهنگی سفیدشهر بود که همزمان با ایام نوروز در بازارچه طسمیجان به گردشگران ارائه و با استقبال آنها روبرو شد.

حسن نظری رئیس شورای اسلامی سفیدشهر  در مصاحبه با خبرگزاری بین المللی تسنیم از واقفین ساختمان چهار طاقی طسمیجان و چهارطاقی نرسه تشکر و همچنین از زحمات و تلاش های راهنماهای گردشگری و تیم مدیریتی و پرسنل مجموعه های تاریخی طسمیجان و نرسه که در ایام نوروز صادقانه برای اعتلای فرهنگ و میراث سفیدشهر تلاش نمودند، تشکر وقدردانی نمود.

وی همچنین از پیگیری ها و کمک های معنوی دکتر ساداتی نژاد نماینده محترم مردم شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل، اعضای محترم شورای شهر، شهردار و پرسنل شهرداری، انجمن دوستداران، و مردم سفیدشهر که با استقبال بی نظیر خود از گردشگران فرهنگ غنی سفیدشهر را به همگان اثبات نمودند تشکر و قدردانی نمود.


ارسال نظر


سوال تصادفی 11 + 14 =

آمار بازدید