نشست شهردار و رئیس شورا با مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
نشست شهردار و رئیس شورا با مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان

نشست مهندس پوربافرانی شهردار و حسن نظری رئیس شورای اسلامی سفیدشهر با مهندس امیر خوانی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی سفیدشهر ، با پیگیری دکترسید جواد ساداتی نژاد نماینده محترم مردم شریف شهرستان های کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان آران وبیدگل 
نشست شهردار سفیدشهر مهندس پوربافرانی و حسن نظری با مهندس امیرخوانی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، مدیران وکارشناسان اداره راه و شهرسازی استان در راستای بررسی مشکلات حوزه راه و شهرسازی منطقه سفیددشت و سفیدشهردر محل فرمانداری شهرستان صورت پذیرفت . 

موارد مطرح شده در این نشست به شرح زیر است:

1- شهردار سفیدشهر با تشریح مصوبات جدید برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده اظهار نمود، با توجه به تصویب ۴۲ هکتار از بافت فرسوده و تاریخی سفیدشهر در سال ۹۷ ، لیست تخفیفاتی از اقدامات شهرداری در بافتهای فرسوده به مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان تهیه و با تائید فرمانداری شهرستان جهت بررسی و اظهار نظر به اداره کل راه و شهرسازی استان ارجاع گردیده و نیاز به موافقت اداره کل را نیاز دارد . این موضوع با موافقت مهندس امیرخوانی مدیر کل راه و شهرسازی همراه گردید و پرونده به اداره دارایی و خزانه داری استان، جهت تخصیص اعتبار ارسال گردید.

 2- مهندس علیرضا پور بافرانی شهردار سفیدشهر با مطرح نمودن ضوابط طرح جامع یکی از مشکلات اساسی شهرداری سفیدشهر را ، اراضی تفکیک شده قبل از ابلاغ طرح جامع دانستند و ابراز داشتند: اراضی تفکیک شده با طرح جامع هم خوانی ندارد و زیر حد نصاب (زیر ۲۰۰ متر) میباشد و با وضع موجود شهرداری طبق ضوابط مجاز به صدور پروانه ساخت نخواهد بود. لذا برای خارج شدن از وضع موجود و رفع مشکل مالکین خواستار مجوز به شهرداری جهت صدور پروانه ساخت برای تفکیک های قبل از ابلاغ طرح جامع شدند. که این موضوع نیز با موافقت مدیر کل راه و شهرسازی همراه شد. همچنین تملک و دارایی ها،تغییر کاربری و الحاق اراضی کشاورزی به محدوده شهر از دیگر درخواست های مهندس پور بافرانی شهردار سفیدشهر بود.

3- حسن نظری رئیس شورای اسلامی سفیدشهر نیز از مشکلات حوزه مربوط به جاده سفیدشهر کاشان و روند بسیار کند این مسیر گفتند و خواستار تسریع بخشیدن در این پروژه شدند. زیر سازی باند دوم کمربندی و مسیر مسجدالحسین (ع) سفیدشهر، تکمیل زیر گذر شهرستان و اتصال آن به آزاد راه از جمله مواردی بود که در این نشست توسط حسن نظری مطرح گردید.

گفتنی است این نشست روز پنج شنبه ۲۷ تيرماه ٩٨ در محل فرمانداری شهرستان آران وبیدگل برگزار شد.


ارسال نظر


سوال تصادفی 14 + 2 =

آمار بازدید