نخستین جشنواره خوش طعم خربزه سفید در سفیدشهر برگزار شد - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
نخستین جشنواره خوش طعم خربزه سفید در سفیدشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر ، نخستین جشنواره خوش طعم "خربزه سفید " روز پنجشنبه 31 خرداد ماه 97 در سفیدشهر با هدف شناسایی نوع محصول خاص خربزه و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با آیین ها و سنت های قدیمی و اصیل ایرانی و حمایت از تولیدات محلی باحضور دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل و جمعی از مسئولان شهری و استانی برگزار گردید .
رئیس شورای اسلامی سفیدشهر، هدف از برگزاری جشنواره را آشنایی بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با آیین‌ها و سنت‌های قدیمی و اصیل ایرانی و حمایت از تولیدات محلی اقوام ایرانی اعلام کرد و گفت در حاشیه این جشنواره صنایع‌دستی، غذا‌های سنتی ایرانی، دم نوش‌ها و دارو‌های گیاهی در 20غرفه به نمایش گذاشته شد .
حسن نظری اجرای موسیقی محلی و مراسم‌های آیینی اقوام ایرانی به همراه برنامه‌های شاد و مفرح با حضور هنرمندان و سخنرانی کارشناسان سبک زندگی اسلامی رااز برنامه های جنبی این جشنواره اعلام کرد.
سیدمحمد ساداتی نژاد، مدیرعامل انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفیدشهر هم با اشاره به سابقه دیرین کاشت خربزه در منطقه سفیدشهر و استقبال جهانگردان و گردشگران اروپایی و ثبت طعم ومزه خوب آن در کتاب سفرنامه های خود گفت: سابقه و تخصص مردمان این دیار در کاشت با کیفیت خربزه و هندوانه باید به عنوان یک میراث فرهنگی حفظ شود.
وی خربزه های شاه آبادی، نصرآبادی، نارنجی، دستمبو، برگشتی، گرمک، سیاه پوست، برگ نی، پوست ماری، تخم قند، صابونی، بومی، ریش بابا و هشت خط را از انواع خربزه تولیدی سفیدشهر برشمرد.


ارسال نظر


سوال تصادفی 11 + 4 =

آمار بازدید