فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه شهردار سفیدشهر - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه شهردار سفیدشهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر ، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین تکریم و معارفه شهردارسفیدشهر گفت: تدبیر و امید و ایجاد نشاط و تندرستی بر ای مردم از یک طرف و دوام و عمر شهر از سوی دیگر می تواند در فراهم کردن شهری سالم و دوست داشتنی موثر باشد.

وی نقش شهرداری در توسعه پایدار شهری را مهم و بی بدیل خواند و افزود: جامعه شهریِ همگن و یکدست می تواند در توسعه پایدار شهری مفید باشد.

دکتر بایبوردی اذعان داشت: با رعایت حقوق شهروندی و ایجاد رضایتمندی برای مردم شهر می توان مشارکت مردم در توسعه شهر را شاهد بود.

وی از شهرداران این شهرستان خواست با ارتقای زیرساخت های لازم، شرایط تبدیل شهرهای آران و بیدگل، سفیدشهر، نوش آباد و ابوزیدآباد به شهرهای هوشمند و مناسب سازی محیط شهری، ارتقای اقتصاد شهری در بازآفرینی شهر پایدار با شاخص های اقتصادی و سلامت را فراهم کنند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین نقش شهرداران این شهرستان در استحکام سازی بناها و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز را مهم ارزیابی کرد.

وی خواستار همکاری مسئولان شهری در بستر سازی اشتغال پایدار در گردشگری شد و افزود: نقاطی در مسیر گردشگری شناسایی و معرفی شده است که شهرداران باید با اعتماد به جوانان زمینه فعالیت آنان را فراهم کنند.

دکتر بایبوردی تشکیل اتاق فکر شوراها و دانشگاهیان شهرستان در توسعه هرچه بیشتر شهرها را خواستار شد و گفت: مردم شهرستان تطبیق گرا و مقایسه گر هستند و اجرای عدالت را از مسئولان شهری طلب می کنند.

علی اصغر ذاکری هرندی ، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان نیز در این آیین گفت: بافت های کویر سفیدشهر برای درآمد پایدار مفید است و شهردار این شهر می تواند با برند سازی به این مهم دست یابد.

وی افزود: شهردار و اعضای شورای اسلامی سفیدشهر نه فقط برای سرمایه گذاری بلکه برای احیا و پویایی شهرستان  با بخش خصوصی مشارکت کنند.

علی اصغر ذاکری هرندی خاطرنشان کرد: نگاه مشارکت به بخش خصوصی برای کسب درآمد پایدار می تواند در رونق اقتصادی شهر نقش به سزایی داشته باشد.

وی از اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان آران و بیدگل  خواست تا با محوریت فرماندار و ائمه جمعه شهرستان در ایجاد خلاقیت شهری تلاش کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان از شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان آران و بیدگل  خواست تا گردشگران را به صورت مشتری محور جذب کنند.
وی با تاکید بر شناسایی نیازها و فرصتهای شهری توسط اعضای شورای اسلامی شهرها گفت: شناسایی نیازهایی که خواسته مردم است و اولویت های مردم از منابع فرصت ها را در دستور کار خود قرار دهید.

علی اصغر ذاکری هرندی یکی از وظایف شهرداران را ایجاد فضای زیست محیطی سالم ذکر کرد و گفت: زندگی سالم برای مردم با احیای پارک ها، حفظ و نگهداری فضای سبز، ایجاد مسیرهای سلامت مثل مسیرهایی برای دوچرخه سواری  و از این قبیل می تواند مردم را در مشارکت بیش از پیش با مسئولان شهری همگام سازد. 

گفتنی است طی آیینی با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان، امام جمعه سفید شهر و جمعی از مسئولان و روسای ادارات شهرستان آران و بیدگل از خدمات شهردار سابق سفیدشهر و مهندس پشتاره سرپرست این شهرداری تقدیر و مهندس پوربافرانی به عنوان شهردار سفیدشهر معرفی و منصوب شد.


ارسال نظر


سوال تصادفی 9 + 6 =

آمار بازدید