سفيدشهر قرباني اختلاف کاشان و آران و بيدگل - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر

  رئيس شوراي اسلامي شهر سفيدشهر گفت: اين شهر قرباني اختلاف حريم مرزي کاشان و آران و بيدگل است...محمدعلي رحيمي عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دليل اختلافات مرزي کاشان و آران و بيدگل و قرار گرفتن نصرآباد در خط مرزي دو شهرستان باعث شده است تا خدمات‌رساني به اين شهر به فراموشي سپرده شود و کمتر به اين شهر توجه کنند.

وي تصريح کرد: متأسفانه بخشي از نصرآباد جزو حوزه استحفاظي کاشان قرار گرفته است و بخش ديگر آن در شهرستان آران و بيدگل که متاسفانه با اين اتفاق در حق مردم سفيدشهر ظلم مي‌شود.

رئيس شوراي اسلامي سفيدشهر افزود: متأسفانه به جاي اينکه شهرداري آران و بيدگل مشکل حمل و نقل بين شهري مردم منطقه را برطرف کند شهرداري کاشان از ساليان گذشته اين معضل را برطرف کرده است که البته در ماه‌هاي اخير شاهد کاهش تردد اتوبوس‌هاي واحد کاشان در اين مسير هستيم.

وي بيان داشت: به دليل نبود شرکت‌هاي صنعتي و زمين ملي در اين شهر شاهد مشکل اشتغال و درآمدزايي نه تنها براي مردم بلکه براي شهرداري هستيم و به منظور رونق و افزايش خدمت در شهر با دست خالي شروع به انجام پروژه‌هاي عمراني کرده‌ايم.

رحيمي با اشاره به سکونت حدود يک‌هزار و 500 نفر از اتباع افاغنه در سفيدشهر گفت: بر اساس قانون 50 درصد عوارض حضور اتباع بيگانه بايد به شهرداري محل سکونت اين اتباع پرداخت شود که متأسفانه تاکنون فرمانداري آران و بيدگل از پرداخت سهم واقعي اين منطقه خودداري کرده است و تنها سهم عوارض حدود 230 نفر را پرداخت مي‌کند.

رئيس شوراي اسلامي سفيدشهر از کشف گنبدهاي نمکي در زمين‌هاي زراعي نصرآباد و حريم کاشان خبر داد و متذکر شد: عدم حل مشکل حريم مرزي سفيدشهر در آينده‌ که تبديل به قطب اقتصادي کاشان بزرگ خواهد شد مشکلات بسياري را براي سفيدشهر به دنبال دارد.

سفيدشهر که بيشتر با نام نصرآباد در بين مردم منطقه بزرگ کاشان شناخته شده است پس از تصويب شهر شدن اين منطقه و تبديل نام آن به سفيدشهر نه تنها گره‌اي از مشکلات اين شهر باز نکرده است بلکه به ادعاي اعضاي شوراي شهر بر مشکلات اين منطقه افزوده شده است و افزايش توقع به‌حق مردم منطقه و هويدا نشدن تأثيرات شهرنشيني در زندگي آنها مسئولان سفيدشهر را با مشکل روبرو کرده است


نظرات


ارسال نظر


سوال تصادفی 4 + 2 =

آمار بازدید