در ساعت خاموشی زمین، شهر زیرزمینی طسمیجان سفیدشهر خاموش شد - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
در ساعت خاموشی زمین، شهر زیرزمینی طسمیجان سفیدشهر خاموش شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر، شامگاه شنبه همزمان با سایر نقاط دنیا مراسم ساعت خاموشی زمین در شهر سفید شهر آران و بیدگل اجرا شد.

شنبه‌شب و در ساعت ۲۰/۳۰ تا ۲۱/۳۰ به مدت یک ساعت طرح خاموشی در دو اثر تاریخی و میراثی سفید شهر آران و بیدگل با حضور مردم و مسئولین شهرستان باشکوه خاصی برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی سفید شهرگفت: در راستای احترام به طبیعت و زمین برنامه ساعت خاموش زمین برای اولین بار در سفید شهر آران و بیدگل برگزار شد.
حسن نظری اظهار کرد: در راستای ترویج احترام به طبیعت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های پاک امسال این مراسم را به‌صورت نمادین برگزار کردیم.
وی افزود: امسال باهمت دوستان در سفیدشهر و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری و اعضای انجمن دوستداران میراث فرهنگی سفید شهر برای اولین بار و به‌صورت خودجوش این مراسم را برگزار کردیم تا اثری کوچک در کمک به‌صرفه جویی در انرژی‌های زمین داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر، ساعت خاموشی زمین هرساله در آخرین شنبه ماه مارس میلادی در بیش از ۷۰۰۰ شهر و بیش از ۱۶۰ کشور جهان به مدت یک ساعت برگزار می‌شود تا به فرهنگ استفاده درست از انرژی‌های پاک کمک شود و احترام به زمین نقطه عطف این مراسم است، که در شهرستان آران بیدگل نیز برای اولین بار پس از بازگشایی شهر زیرزمینی طسمیجان و مهرکده نرسه سفید شهر این مراسم باشکوه خاصی برگزار شد.


ارسال نظر


سوال تصادفی 7 + 13 =

آمار بازدید