برگزاری آیین جشن عاطفه ها، در آموزشگاه بهاران سفیدشهر - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
برگزاری آیین جشن عاطفه ها

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر ، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در آیین جشن عاطفه ها در آموزشگاه بهاران سفیدشهر، نقش جشن عاطفه ها را در ترویج محبت و مهربانی، مهم ارزیابی کرد و گفت: چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) در کاهش آسیب های اجتماعی - فرهنگی و ایجاد امنیت روانی و اقتصادی افراد تحت پوشش این نهاد ستودنی است.

وی با تاکید بر احیای ارزش های اسلامی و ایرانی و کمک به همنوعان گفت: نقش کمیته امداد امام خمینی(ره) در محرومیت زدایی  و فقرزدایی، کلیدی است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل جشن عاطفه ها را یکی از برنامه های اولویت دار کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان آران و بیدگل عنوان کرد و گفت: جشن عاطفه ها حس نوع دوستی، عدالت طلبی، برادری و برابری را در بین نیازمندان و دیگر اقشار جامعه به وجود می آورد. 

وی با تاکید بر گسترش و تقویت هر چه بیشتر فرهنگ نیکوکاری، احسان و انفاق‌ و کمک به همنوعان گفت: انسجام اجتماعی و تحرک ناشی از آن، مهمترین دستاورد معنوی و البته ماندگار این رویداد بزرگ در کشور است.

دکتر بایبوردی با اشاره به نقش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شناسایی افراد نیازمند و توانمند سازی آنان یادآور شد: خودکفایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، توسعه کسب و کارها و کارآفرینی و به تبع آن کاهش آمار بیکاران در بهبود شاخص های معیشتی نیازمندان تاثیر به سزایی دارد.

وی در ادامه سخنانش میزان جمع آوری کمک های دانش آموزان شهرستان آران و بیدگل در جشن عاطفه های سال گذشته را حدود 167 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: شهرستان آران و بیدگل توانست در سال 1397 با این حجم از کمکهای نقدی و غیر نقدی،  رتبه دوم در جمع آوری و کمک به دانش آموزان در جشن عاطفه ها !را کسب کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با تقدیر از همکاری خیرین نیک اندیش این شهرستان در کمک به نیازمندان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان با مساعدت خیرین توانسته است در طرح اکرام ایتام در سال 1397 با کمک یک میلیارد تومانی خیران به نیازمندان،  رتبه دوم  در استان اصفهان را از آنِ خود کند.

وی تصریح کرد: شهرستان آران و بیدگل همچنین موفق شده است با کمک خیران این شهرستان در عید قربان 1398 با جذب نذورات قربانی به مبلغ 960 میلیون تومان، رتبه سوم در استان اصفهان را کسب کند.

گفتنی است زنگ جشن عاطفه ها روز چهارشنبه 10 مهر ماه همزمان با سراسر کشور با شعار«با رنگ مهر، رویایی بسازیم» با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت در آموزشگاه بهاران سفیدشهر با حضور فرماندار شهرستان آران و بیدگل، امام جمعه منطقه سفیددشت، شهردارو اعضای شورای اسلامی سفیدشهر ، جناب آقای معدندار رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ، نواخته شد.


نظرات


ارسال نظر


سوال تصادفی 10 + 5 =

آمار بازدید