انتخاب سفیدشهر به عنوان پایلوت اشتغال زایی بانوان در استان اصفهان - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
انتخاب سفیدشهر به عنوان پایلوت اشتغال زایی بانوان در استان اصفهان

خبرگذاری شبستان : رئیس کمیسیون فرهنگی و سخنگوی شورای اسلامی شهر سفیدشهر گفت : این شهر از سوی مرکز استان به عنوان پایلوت اشتغالزایی بانوان انتخاب شد .... 

فاطمه کرمانی رئیس کمیسیون فرهنگی و سخنگوی شورای اسلامی سفیدشهر در گفت و گو با خبرگذاری شبستان در اصفهان گفت : مردم سفیدشهر به علت بعد مسافت شهر و قرار گرفتن در حاشیه شهرستان از لحاظ اقتصادی و معیشت در موقعیت ضعیفی به سر می برد و عمدتا زنان خانه دار مجبور به کار هستند از سوی دیگر کارخانه و کارگاه های تولیدی محیط مناسبی برای بانوان نیست . وی افزود : برهمین اساس ، نخستین کارگاه اشتغال بانوان با حضور روسای ادارات صنعت و معدن تجارت ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، مرکز فنی و حرفه ای شهرستان ، اداره کار وتعاون و امور اجتماعی ، در سفیدشهر تشکیل و مقرر شد از ظرفیت شهرستان و استان در این زمینه استفاده کنیم . 
عضو شورای اسلامی سفیدشهر ، نخستین گام برای اشتغال بانوان را آموزش خواند و تصریح کرد : به همین منظور شعبه مرکز فنی و حرفه ای شهرستان آران و بیدگل در سفیدشهر افتتاح و با 6 رشته آموزشی از جمله : کیف دوزی وچرم دوزی زنانه و مردانه ، حسابداری مقدماتی ، قلاب بافی ،روبان دوزی ، تعمیر چرخ خیاطی ، کار خود را آغاز کرد . که هدف گذاری اولیه برای اشتغال زایی دو رشته کیف دوزی و خیاطی تعیین شد . کرمانی با اعلام اینکه با انتخاب مسئولان استان و شهرستان ، سفیدشهر به عنوان پایلوت اشتغال زایی بانوان انتخاب شده است تصریح کرد : محدوده این طرح فقط سفیدشهر نیست بلکه کل منطقه 15 هزار نفری سفیددشت شامل سفیدشهر ، روستاهای علی آباد ، یزدل ،محمد آباد را در برمی گیرد .  
رئیس کمسیون فرهنگی شورا شهر سفیدشهر ، هدف اصلی آموزش بانوان را تولید صنایع دستی و بازار یابی آن به عنوان یک نوع اشتغال عنوان کرد و گفت : در مرحله نخست 150 حرفه آموز در دوره ها نام نویسی کرده اند و استقبال به حدی بوده که دو دوره بعدی هم تکمیل است . 
کرمانی افزود : این امر در اعتماد به نفس بانوان ، مهاجرت معکوس در مناطق محروم ، اشتغال زایی و کمک به معیشت خانواده ها ، کاهش معضلات اجتماعی ، جذب گردشگر اثر بسیاری زیادی خواهد داشت . 
وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم شعبه برادران فنی و حرفه ای هم راه اندازی شودو رشته هایی نظیر تاسیسات برق ، پکیج شوفاژ،تعمیر خودروهای سبک آموزش داده شود  . وی افزود : نگاه ما این است که تا چند سال آینده تولیدات این شهر را به حدی برسانیم که بتوانیم آورده های بانوان شهر را در فضای مجازی ودر عرصه جهانی عرضه نمائیم .


ارسال نظر


سوال تصادفی 6 + 2 =

آمار بازدید