افتتاح پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی سفیدشهر  - پورتال اطلاع رسانی شهرداری سفیدشهر
افتتاح پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی سفیدشهر 

به گزارش روابط عمومی شهرداری سفیدشهر ؛ پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی سفیدشهر در آیینی با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح گردید  . 

دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستانهای کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت :  راه اندازی این پایگاه میراثی در سفیدشهر به حفظ میراث فرهنگی منطقهزبیشتر کمک کرده و نوید بخش رونق بیش ز پیش گردشگری است . 
سید جواد ساداتی نژاد افزود : میراث فرهنگی و گردشگری عامل وحدت در کشور است ، چنان که رونق گردشگری در منطقه کاشان موجب رشد و توسعه پایدار در استان خواهد شد . 
وی ابراز امیدواری کرد با توجه به ارتقای سازمان  میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی ، شاهد یک سازماندهی و نظام مندی بهتری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری باشیم . 

مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این مراسم گفت : راه اندازی این پایگاه یک اقدام ویژه و نشان دهنده موضوعیت میراث فرهنگی در منطقه است . 
فریدون اللهیاری افزود : سفیدشهر در سال های گذشته رویداد های بسیار ارزنده ای در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی به خود دیده ، چنانکه مرمت و بهره برداری شهر زیر زمینی طسمیجان و مهرکده نرسه برای بازدید گردشگران موجب رونق بیش ز پیش گردشگری در این منطقه شده است . 
وی بیان کرد : فصل جدید کاوش شهر زیرزمینی طسمیجان سفیدشهر در دستور کار وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور قرار دارد که در صورت تامین اعتبار ، امسال منابع برای انجام مرمت و کاوش تزریق خواهد شد .


نظرات


ارسال نظر


سوال تصادفی 4 + 7 =

آمار بازدید